Najczęściej zadawane pytania

Przed ociepleniem poddasza inwestor powinien przygotować wszystkie instalacje, w miejscach gdzie przeprowadzany będzie natrysk (np. elektryczne czy systemy wentylacji). W przypadku planowanej zabudowy płytami gipsowo-kartonowymi zaleca się zamontowanie wcześniej wieszaków/mocowań stelaży oraz przygotowanie odpowiedniej zabudowy okien dachowych. Firma APUR zadba o zabezpieczenie okien, drzwi i innych elementów narażonych na zabrudzenie.

Po wypełnieniu Formularza wyceny otrzymają Państwo szacunkową wycenę zwykle tego samego dnia (w godzinach pracy).

Do wyceny potrzebujemy szczegółowych danych, które mogą wpływać na wycenę ocieplenia/izolacji pianką PUR m.in. szerokość krokwi mający wpływ na grubość warstwy natrysku, powierzchnia izolacji, miejsce inwestycji. W tym celu może się z Państwem skontaktować nasz specjalista telefonicznie bądź mailowo.

Realizacja usługi jest uzależniona od sezonu. Każdorazowo jest ustalana z Klientem a uzgodniony termin zawsze jest dotrzymywany.

Do ocieplenia poddasza używamy pianki PUR otwarto – komórkowej.

Struktura gąbki pianki otwarto – komórkowej pozwala na szczelne wypełnienie całej ocieplanej powierzchni. System bąbelków powietrza jest doskonałym izolatorem. Pianka PUR jest lekka i plastyczna. Nie obciąża konstrukcji budynku i doskonale dostosowuje się do najbardziej finezyjnych kształtów poddasza. Struktura systemów pianek otwarto – komórkowych pokrywa całą ocieplaną powierzchnię jednolitą masą, docierając do szczelin i trudno dostępnych miejsc, nie tworząc mostków termicznych. Zwarta struktura nie pozwala na zamieszkiwanie niechcianych intruzów np. insektów czy kun.

Lekkość pianki poliuretanowej oraz jej jednolita struktura sprawiają, że jest to doskonały materiał termoizolacyjny na poddasza budynków. Parametry izolatora akustycznego i paroprzepuszczalność są dodatkowym atutem tej izolacji. Trwałość pianki, parametry antyalergiczne i wszystkie wyżej wymienione sprawiają, że jest to obecnie jedna z najskuteczniejszych metod ocieplania poddaszy na rynku polskim i zagranicznym.

Piankę PUR otwarto – komórkową można stosować pod zabudowę płytami kartonowo – gipsowymi.

Pianka poliuretanowa nie zmienia swojej struktury, nie obkurcza się i nie utlenia. Daje użytkownikom poczucie bezpieczeństwa, że pod zabudową pozostaje niezmienna przez długie lata.

Należy pamiętać, że powyższe parametry pianki otwarto- komórkowej można uzyskać tylko i wyłącznie stosując się do wymogów producenta podczas aplikacji. Do tego niezbędny jest specjalistyczny agregat, który podczas aplikacji pianki PUR łączy ze sobą w odpowiednich proporcjach i temperaturze dwa komponenty. Podczas aplikacji pianka poliuretanowa bardzo dynamicznie rozpręża się, zwiększając swoją objętość nawet o 120 razy.
Bardzo ważna jest też umiejętność aplikacji piany na ocieplaną powierzchnię.

Nie zastosowanie się do wymogów producenta i nieumiejętna aplikacja pianki PUR może przyczynić się do zmiany struktury pianki już na etapie natrysku. Zbicie struktury piany (nieodpowiednia struktura gąbki), zbyt duże napowietrzenie mogą powodować kurczenie się piany i nie spełnianie przez to jej zakładanych funkcji termoizolacyjnych. Nieumiejętność „położenia” pianki poliuretanowej niesie za sobą konsekwencje utworzenia mostków termicznych, które będą wytracać ciepło.

Firma APUR pracuje na najwyższej jakości agregacie Graco E-30 (amerykańskiej firmy).

Wszystkie oferowane pianki PUR mają odpowiednie certyfikaty, a specjaliści zajmujący się aplikacją pianek mają kilkuletnie doświadczenie w tej dziedzinie.

Do izolacji fundamentów używamy pianki PUR zamknięto – komórkowej.

Pianka zamknięto – komórkowa składa się głównie z komórek zamkniętych, wypełnionych gazem.

Ma strukturę zbitej gąbki, jest odporna na zgniatanie i jest doskonałym izolatorem. Cechuje się niską paroprzepuszczalnością i lekkością. Wysoka wytrzymałość mechaniczna, duża przyczepność do podłoża i wszystkie wyżej wymienione parametry pianki powodują, że jest to idealny materiał izolacyjny na fundamenty.

Pianka zamknięto – komórkowa znajduje szerokie zastosowanie jako izolacja zewnętrzna jak i wewnętrzna obiektów.

Pianka poliuretanowa nie zmienia swojej struktury, nie obkurcza się i nie utlenia. Daje użytkownikom poczucie bezpieczeństwa, że ich budynek będzie odpowiednio zaizolowany na długie lata.

Należy pamiętać, że powyższe parametry pianki zamknięto – komórkowej można uzyskać tylko i wyłącznie stosując się do wymogów producenta podczas aplikacji. Do tego niezbędny jest specjalistyczny agregat, który podczas aplikacji pianki PUR łączy ze sobą w odpowiednich proporcjach i temperaturze dwa komponenty. Podczas aplikacji pianka poliuretanowa bardzo dynamicznie rozpręża się i wnika w trudno dostępne miejsca i szczeliny, aby zapewnić skuteczną izolację budynku.
Bardzo ważna jest więc zatem umiejętność aplikacji piany na izolowaną powierzchnię.

Nie zastosowanie się do wymogów producenta i nieumiejętna aplikacja pianki PUR może przyczynić się do zmiany struktury pianki już na etapie natrysku. Zbicie struktury piany (nieodpowiednia struktura gąbki), zbyt duże napowietrzenie mogą powodować kurczenie się piany i niespełnianie przez to jej zakładanych funkcji termoizolacyjnych.

Firma APUR pracuje na najwyższej jakości agregacie Graco E-30 (amerykańskiej firmy).

Wszystkie oferowane pianki PUR mają odpowiednie certyfikaty, a specjaliści zajmujący się aplikacją pianek mają kilkuletnie doświadczenie w tej dziedzinie.

Metoda natrysku pianką PUR pozwala na sprawne i czyste ocieplenie/izolację budynku już w kilka godzin. Powierzchnie do 250 m2 realizujemy jednego dnia, pozostawiając po sobie porządek i miłe wrażenie.

Koszt termoizolacji budynku uzależniony jest od wielu czynników, dlatego dedykowany specjalista każdorazowo wycenia usługę indywidualnie.

Na cenę wpływa m.in. grubość warstwy natrysku, wybór odpowiedniego systemu piany PUR, odległość inwestycji

Umów się na bezpłatną wycenę dzwoniąc pod nr tel. 518 322 544 lub wypełniając formularz wyceny: